2022 yılında da her yıl olduğu gibi 24 Kasım’da kutlanacak olan Öğretmenler gününün tarihi aslında oldukça anlamlıdır. Bizden farklı olarak tüm dünyada Dünya Öğretmenler Günü adı altında 5 Ekim’de bir kutlama yapılır. Bizim için 24 Kasım’ı bu denli önemli kılan; Atatürk’ün “Başöğretmenliği” kabul ettiği gün olmasıdır. Bakanlar Kurulu kararı ile 11 Kasım 1928’de kendisine “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanı verilmiştir ve 24 Kasım’da talimatnamenin yayınlanmasıyla resmileşmiştir.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Öğrencilerine iyi bir kılavuz olarak aydınlık geleceğe taşımak için 1 yıl boyunca çalışan öğretmenlerimizi, bir günlüğüne de olsa içten bir şekilde tebrik etmek onlara verebileceğimiz en güzel teşekkür olacaktır. Fakat en azından yılda bir kez biricik öğretmeninize hoş bir sürpriz yaparak ona kendisini özel hissettirecek öğretmenler günü hediyesi almak isterseniz, sizi için seçtiğimiz hediye önerilerine göz atabilirsiniz.

Onlara mutlu bir öğretmenler günü yaşatın. en güzel hediyeler her şeyin en iyisini hak eden öğretmeninizin olsun!

İşte Öğretmenler Günü İçin Alabileceğiniz Alternatif Hediyeler

Öğretmene özel Tuz Lamba

İsme özel kupa bardak

Öğretmenler günü özel çikolatası

Öğretmene özel fotoğraf baskılı puzzle (500, 1000, 1500 parça seçeneği ile)

Öğretmene özel fotoğraf baskılı ahşap 3’lü tablo

İsme özel ajanda, kalem seti

Ya da sosyal medya hesaplarımızdan veya sitemiz üzerinden farklı seçeneklerde mevcut olan ürünlerimizi inceleyebilir, özel tasarımlarınız ile www.aabaski.com sayfamız üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

KEYİFLİ ALIŞVERİŞLER

En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri – Öğretmenler Günü Kutlama Sözleri

Öğretmenlik mesleğini icra edip de öğretmenliği sevmeyen yoktur. Çünkü öğretmenlik sadece bilgi, teori, kültür gibi donanımlarla değil baştan aşağı bir sevgi donanımıyla yürütülebilecek bir iştir. Yani öğretmenlik yapmanın, insanlara bir şeyler öğretebilmenin temelinde sevgi yatar. Sevginin gücü ile insanlarla sağlıklı ve etkili iletişimler kurabilen öğretmenler, yine sevginin gücüyle onların hayatlarında kendilerine sağlam bir konum yaratırlar.

Bu sene de yine 24 Kasım öğretmenler günü yaklaşıyor. Yavaş yavaş yaklaşan bu özel günde öğretmenlerimizi hatırlamak onların bu özel günlerini kutlamak görevimiz… Öğretmenler gününde onlarla iletişim kurmak ve onların öğretmenler gününü kutlamak öğretmenlerinizi mutlu etmeye yeter de artar bile. Ancak bu öğretmenler gününde çok daha fazlasını yapıp onların yanına giderseniz buna çok daha fazla sevineceklerdir. Öğretmeninize güzel bir hediye alarak yanlarına gittiğinizde onun ne kadar mutlu olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz ve siz de onun mutluluğuna katılacaksınız.

Öğretmene yazılabilecek en güzel yazılar ve sözler

~ Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenin eseridir.

~ Biz sizi sadece sınıfta veya okulda değil, bir ömür boyu seveceğiz öğretmenim.

~ Öğretmen meyve veren bir ağaç gibidir. Her sene meyveler veren yedi veren ağaçlar gibidir.

~ Bugün buraya kadar yükselmemde sadece benim çalışmam yok, buraya gelmemde emeği geçen bütün öğretmenlerime sonsuz teşekkür ediyorum.

~ Öğretmen geçmişi unutturmayan, aynı zamanda geleceğe de bizleri yetiştiren büyük insandır.

~ En iyi öğretmen, ömür boyu öğrenci kalabilendir.

~ Siz benim hatıra defterimde temiz bir sayfa gibi hep aklımda kalacaksınız öğretmenim.

~ Öğretmenim Canım Benim, Canım Benim, Seni ben pek çok, pek çok severim, Sen bir ana, sen bir baba, Her şey oldun artık bana Okut, öğret ve nihayet, Yurda yarar bir insan et.

~ Benim öğretmenim yıllar geçse de asla unutulmayacak, gül bahçemde her zaman açan nadide çiçek olacaksın. Sen canım öğretmenimsin.

~ Öğretmen; şefkat demektir, hayat demektir, yol gösteren demektir. Öğretmen öğrencisi için ömür boyu unutulmayacak bir kılavuz demektir.

~ Benim öğretmenim elindeki bir lokmasını benimle paylaşan, benim için her şeyi göze alan fedakâr insandır. Allah ona hayırlı bir ömür nasip etsin.

~ Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. (Socrates)

~ Öğretmen öğrencileri aydınlatmak için bir yanan fener gibidir. Canım öğretmenim sende bizleri aydınlattığın için teşekkür ederiz.

~ Bu dünyada iki kişinin hakkı ödenmez: birincisi ayaklarının altı öpülesi anaların hakkı, ikincisi elleri öpülesi öğretmenlerin.

~ Öğretmenin “Bir” canı yoktur, öğretmenin “öğrencisi kadar” canı vardır.

~ Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

~ Siz güller kadar narin ve güzel, kır çiçekleri kadar asil ve saygınsınız. Siz çok sevdiğimiz güzel öğretmenimizsin.

~ Bizlere bilgiyi öğreten, bizi eğiten, bizlere sevgiyi, saygıyı öğreten fedakar öğretmenlerimize çok şey borçluyuz.Teşekkürler öğretmenim

~ Bana hem ilkokulda, hem ortaokulda bilgiler öğreten, her konuda bana yardımcı olan bütün öğretmenlerime canı gönülden teşekkür ederim.

~ Öğretmen dediği zaman o kesin doğrudur. Annem babam doğru değil dese bile doğrudur. Çünkü öğretmenim öyle söyledi.

~ Öğretmene söylenecek o kadar çok güzel söz vardır belki ama bence öğretmene söylenecek en güzel söz; iyi ki varsınız canım öğretmenim.

~ Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir.

~ Öğretmenlerim, benim için hayatta birer örnek oldular. Tıpkı onlar gibi öğretmen olmak, yoksul ve her türlü sıkıntılardan uzak, yine onlar gibi taktir görmek, hayatımın tek rüyası oldu. (E. Renan)

~ Sizi defter üzerinde değil kalbimizin içinde seviyoruz canım öğretmenim..

~ Öğretmen mum gibidir, kendisi tükenirken etrafını aydınlatır.

~ Soğuk günlerde sobamızı yaktın, sobamız yanmadığı zamanlarda sevginizle içimizi ısıttın canım öğretmenim. Senin hakkını hiç ödeyemeyiz.

~ Bazı dersler vardı; Allah’ım hiç bitmesin dediğimiz, o derslerin gelmesini dört gözle beklediğimiz ve o dersi anlatan siz değerli öğretmenimizin hiç gitmesin diye dua ettiğimiz, öğretmenim.

~ Sen bizleri bu vatan için yetiştiren, en zor anlarımızda bizlere yardım eli uzatan, yeri geldiğinde bir arkadaş gibi sır tutan canım öğretmenim. Seni çok seviyorum